włoska restauracja w Krakowie

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród licznych możliwości, które proponuje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, połączeń oraz duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie posiłki

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dołączyć do tej potrawy. Nowa restauracja na mapie Krakowa Owoce morza, dodatki mięsne i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się przejeść.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, gnocchi, piada i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mozarelli i pecorino.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *