nowa restauracja włoska w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najczęsciej spotykany typ gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne i nie jest drogie. Z całą pewnością najczęściej jemy makarony. Mocniej wrażliwi konsumenci degustują równie pyszne potrawy takie jak tortellini, gnocchi i włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w menu są również mniej znane dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża wielość smaków i potrawy z różnych zakątków kraju. W dobrej restauracji znajdziemy naturalny klimat Włoch.

Włoska kuchnia jest nieskomplikowana, ale to nie znaczy, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina włoskie

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować wina. Posiłek na włoską modę koniecznie musi zawierać również trunek. Lampka białego wina to we Włoszech reguła. o La grande Mamma Najbardziej typowe wina z Włoch to toskańskie vin santo, kalabryjskie ciro a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście chce być postrzegana jako faktycznie włoska, musi posiadać nie mały wybór win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *